Corpse Bride | Mrtvá nevěsta

16. srpna 2014 v 20:25 | Forceen
Český název: Mrtvá nevěsta
Originální název: Corpse Bride

Žánr: animovaný, fantasy, romantický, muzikál
Země původu: USA, Velká Británie
Premiéra USA: 23. 9. 2005
Premiéra ČR: 24. 11. 2005

Režie: Tim Burton, Mike Johnson
Scénář: John August, Caroline Thompson, Pamela Pettler
Hudba: Danny Elfman
Trvání: 74 min

Hodnocení na ČSFD: 84%
Hodnocení na IMDB: 7,4/10

Obsah
Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky…


Obsazení
Johnny Depp
Victor Van Dort
Helena Bonham CarterMrtvá Nevěsta
Emily WatsonVictoria Everglot
Richard E. GrantBarkis Bittern


Moje hodnocení (obsahuje spoilery!)
Na tenhle film jsem se chtěla podívat už strašně dlouho, ale nějak jsem na něj nikdy neměla náladu. Nedávno jsem byla ale u kamarádky a měly jsme náladu na muzikály, tak jsme si to pustily. A, bohové, bylo to super! Skoro vůbec jsem netušila, o čem to je. Myslela jsem si, že mu umře nevěsta a on si pro ni dojde až do světa mrtvých a přitáhne si jí zpátky. Nemohla jsem se plést více.
Samozřejmě nejdřív musím říct, že je film krásně udělaný. Úžasná animace. A k tomu ta hudba. Co mě vždycky na seriálu nebo filmu musí upoutat, jsou kostýmy, hudba a příběh. No, kostýmy jsou super (sice se moc nedá mluvit o kostýmech, ale řekněme, že mají super oblečení, prostě takový Burtonovský no), příběh krásný a hudba… no ta hudba! Sice nejsem žádný Mozart, spíš jsem něco jako antiMozart, ale tohle je pastva pro uši.
Teď k příběhu. Jelikož jsem čekala úplně jiný příběh, tak mě tenhle překvapil, stejně jako konec. Ano, vážně jsem čekala, že zůstane s Mrtvou Nevěstou. Victorie mi prostě nesedla a tak jsem si vážně tak trochu přála, aby se na ní vykašlal a zůstal s Mrtvou Nevěstou. Když se to vezme kolem a kolem, příběh hezký, i když musim říct, že já nerada tyhlencty romatický stereotypy, kde si nakonec najde tu svou lásku i přes všechny problémy. A asi proto jsem chtěla, aby zůstal s Mrtvou Nevěstou, ten konec by sice nebyl (alespoň pro mě) tak překvapující, ale takový zajímavější.
Velké plus přikládám za Černou Vdovu a toho odpornýho červa vylézajícího z jejího oka, protože oba dva byli naprosto úžasní.

Hodnocení: 9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AKeypecrarge AKeypecrarge | E-mail | Web | 11. října 2018 v 13:04 | Reagovat

Torsion bras de quelqu'un  est comment dur  votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment  pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent  perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque  culture  votre  manque de sensibilite bat, il pompe le sang  a tous egards  vos arteres a la  vacances  de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-10-ou-20/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama