Don't let me go

18. srpna 2014 v 15:20 | Forceen

Title: Don't let me go
By: Forceen
Jednodílná


Seděla jsem ve svém pokoji, s kytarou na klíně, na stoličce, patřící ke klavíru. Víko klaviatury bylo otevřené. Na kytaře ležel papír a já jsem jak divá přeškrtávala a přepisovala poslední noty. U toho jsem občas uhodila do klavíru, abych věděla, jak to bude znít, s tím, že jsem měla i verzi pro kytaru. Vyznala jsem se v tom.
Ta píseň byla konečně hotová. Byla pomalá. Vzala jsem kytaru a začala se lehce otírat o struny. Už jsem tu melodii v podstatě znala nazpaměť. Složila jsem jí kvůli němu.
Je věčně na turné. Dělá, co může, ale takhle to dál nejde. Prostě nejde.

Now you were standing there right in front of me
I hold on scared and harder to breath
All of a sudden these lights are blinding me
I never noticed how bright they would be

Už tu takto dál žít nemůžu. Věčně tisíc kilometrů od něj. Nemůže za to, že je slavný. Nemůže za to, že ho dívky chtějí. Jen chtěl zpívat. Já ho přemluvila, aby šel na konkurz. Žije si svůj sen. To je hlavní. Já jsem jen něco, co musí tomu snu obětovat.

I saw in the corner there is a photograph
No doubt in my mind it's a picture of you
It lies there alone on its bed of broken glass
This bed was never made for two

Soustředila jsem se na noty napsané na papíře. Ani jednou jsem se nespletla. Slova mi automaticky vyjížděla ze rtů, jako kdybych tu píseň znala odjakživa. Protože já jí vlastně znám odjakživa. Přijde mi totiž, že ho miluji celý svůj život. O to víc to opuštění bolí.

I'll keep my eyes wide open
I'll keep my arms wide open

Don't let me
Don't let me
Don't let me go
'Cause I'm tired of being alone

Don't let me
Don't let me go
'Cause I'm tired of feeling alone

Vrhla jsem rychlý pohled na sbalený kufr. Zítra má přijet a má vybitý mobil. Já ho mám vypnutý schválně. Nevydržím dál týrat sama sebe i jeho. Musím odtud odejít. Možná se vrátím. Slova dál splývají ze rtů a já se zase už jen soustředím na noty.

I promise one day I'll bring you back a star
I caught one and it burned a hole in my hand oh
Seems like these days I watch you from afar
Just trying to make you understand
I'll keep my eyes wide open yeah

Ta píseň je pro něj. Poslední úpravy písně, pak ji položím na stůl. On to pochopí. Nepsala jsem ji jen pro sebe. Psala jsem ji pro něj. Aby věděl, jak je to zničující. Sedět tu, vidět ho jednou za dva, tři měsíce a přitom ho nevidět, protože díky manažerům prostě nemůže.

Don't let me
Don't let me
Don't let me go
'Cause I'm tired of feeling alone
Don't let me
Don't let me go
Don't let me
Don't let me
Don't let me go
'Cause I'm tired of feeling alone
Don't let me
Don't let me
Don't let me go
'Cause I'm tired of feeling alone

Už jen chvíle. Je to tu. Lehce jsem zvýšila hlas. Kývala jsem se dopředu a dozadu. Do očí se mi draly slzy. Jenže já si nemohla dovolit brečet, neviděla bych noty na papíře. Už tak mi poskakovaly. Musím to dohrát. Zamrkla jsem a slzy zahnala, nechám si je na později.

Don't let me
Don't let me go
'Cause I'm tired of sleeping alone

Píseň dozněla. Bude znít lépe s jeho hlasem. Už byla téměř půlnoc. Nebe bylo temné a naše píseň skončila. Zaklapla jsem víko klavíru a kytaru uložila do vaku. Hodila jsem si ji přes rameno, noty a slova k písni jsem položila na pracovní stůl. Uviděla jsem tam naší fotku. Nadechla jsem se a položila ji tak, aby nebyla vidět. Popadla jsem kufr. Musím jít pryč.
Otočila jsem se ke dveřím. On tam stál. Překvapením jsem zalapala po dechu. Stál tam, unavený, s kyticí povadlých růží, v pomačkaném oblečení a díval se na mě překvapeně s otevřenou pusou a lesknoucíma se očima.

Než jsem stačila cokoliv říct, upustil kytici i sako a objal mě. "I won't let you go."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama