Guardians of the Galaxy | Strážci Galaxie

27. srpna 2014 v 18:53 | Forceen
Český název: Strážci Galaxie
Originální název: Guardians of the Galaxy

Žánr: Akční, Dobrodružný, Sci-fi
Země původu: USA
Premiéra USA: 1. 8. 2014
Premiéra ČR: 31. 7. 2014

Režie: James Gunn
Předloha: Andy Lanning (komiks), Dan Abnett (komiks)
Scénář: James Gunn, Nicole Perlman
Hudba: Tyler Bates
Trvání: 122 min

Hodnocení na ČSFD: 83%
Hodnocení na IMDB: 8,2/10

Obsah
V tomto akcí nabitém, výpravném vesmírném dobrodružství se odvážný dobrodruh Peter Quill stává středem zájmu nájemných zabijáků poté, co Ronanovi, mocnému padouchovi s plány ohrožující celý vesmír, ukradne tajemnou kouli. Aby neúnavnému Ronanovi unikl, je Quill nucen spojit své síly se čtveřicí pozoruhodných hrdinů - Rocketem, po zuby ozbrojeným mývalem, Grootem, humanoidem, který připomíná strom, vražednou a tajemnou Gamorou a pomstychtivým Draxem Ničitelem. Když ale Quill objeví skutečnou moc koule a hrozbu, která se v ní ukrývá a ohrožuje celý vesmír, musí udělat vše pro to, aby nesourodá skupina táhla za jeden provaz a v posledním zoufalém souboji se pokusila zachránit osud celé galaxie.


Obsazení
Chris PrattPeter Quill
Zoe SaldanaGamora
Dave BautistaDrax
Vin DieselGroot (hlas)
Bradley CooperRocket (hlas)
Lee PaceRonan

Moje hodnocení
Na tohle jsem dokonce vyrazila do kina a s hodně velkým očekáváním. Je to přece od Marvelu, pf, jak by to mohla být blbost, že?
No jo, spletla jsem se. Byla to blbost. Blbost na Marvel. Jinak dost průměrnej film. Prostě musí zastavit záporáka, i když jim nikdo nevěří, blah, blah, blah. Haha. Super. Smutnej konec, i když se to pak vyváží jakoby krásným koncem.
Velevážení, na tohle do kina nechoďte, klidně si počkejte, až to bude na netu, protože tohle vám za ten lístek nestojí. Do kina se na průměrný filmy nechodí (jo, kdybych to věděla dřív, tak taky nejdu).
Hlavní hrdina, Peter Quill, no podle mě nic moc. Hezký svaly, ale asi tak všechno. A dobrej humor. That's all. Ten velkej nabušenec Drax byl dobře tupej, musím uznat. Gamora byla taky docela dobrá. Každopádně nic nedokáže předehnat mývala se stromem. Rocket a Groot byli to nejlepší na celým filmu. Groot svou roztomilostí, jak prostě netušil a Rocket svýma hnusnýma vtipama. Plus mě na celém filmu asi nejvíc rozesmála věta na konci závěrečných titulků: "Při natáčení tohoto filmu nebyli poraněni žádní mývalové či stromové bytosti."
Takže shruntí: Některým se to asi bude hodně líbit, ale já mezi ně patřit nebudu. Už jsme viděla řádku o dost lepších filmů.

Hodnocení: 5/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama