The 100 | Prvních 100

20. srpna 2014 v 20:21 | Forceen
Český název: Prvních 100 (neoficiální název)
Originální název: The 100

Žánr: Drama, Postapokalyptický, Sci-fi
Země původu: USA
Roky vysílání: 2014 - současnost
První vysílání: 19. 3. 2014 (USA)

Počet sérií: 2
Počet dílů v jedné sérii: 13

Tvůrce: Jason Rothenberg
Domovská stanice: CW
Délka epizody: 44 minut
Předloha: kniha Prvních 100

Hodnocení na ČSFD: 70%
Hodnocení na IMDB: 7,7/10
Hodnocení na serialzone: 81,7%

Obsah
Devadesát sedm let po nukleární katastrofě, která vyhubila lidstvo, je tu nová příležitost. Zatímco veškeré lidstvo na povrchu Země zmizelo, na orbitě přežily zbytky civilizace. Přežilo posledních 400 lidí, kteří měli to štěstí nebo tu smůlo a bylo zrovna v jedné z 12 vesmírných stanic. Po tři generace přežívalo zdecimované lidstvo v nouzových vesmírných archách, které jsou nyní navzájem propojeny, a stav lidské populace čítá přibližně 4000 jedinců. Kvůli udržení pořádku byla zavedena přísná pravidla, mezi nimiž nechybí trest smrti nebo kontrola populace. Jenže zdroje stanic nejsou neomezené a teď téměř po sto letech jim dochází čas. Proto se velení rozhodně k zoufalému činu. Na povrch je tajně posláno sto mladistvých delikventů, aby zjistili, zda je planeta zase obyvatelná.


Obsazení
Eliza TaylorClarke Griffin
Bob MorleyBellamy Blake
Thomas McDonellFinn Collins
Marie AvgeropoulosOctavie Blake
Lindsey MorganRaven Reyes
Devon BostickJasper Jordan
Christopher LarkinMonty Green
Paige TurcoAbby Griffin
Henry Ian CusickMarcus Kane
Isaiah Washingtonkancléř Jaha


Moje hodnocení
Když jsem se začala dívat, nečekala jsem, že z toho vyleze něco tak zajímavého. Knihu jsem nečetla a tak nevím, jak moc je to věrné své předloze (i když pochybuju, že je to hodně věrné: stačilo mi přečíst si anotace ke knize a vypadá to trošku jinak).
Každopádně, má to pár plusů: Podle mě tam nehrají takoví ti dokonalí a krásní herci a navíc je vidět, jak jsou postupem času víc strhaní a špinaví, takže to vypadá reálně. Z další mají dobře udělanou Archu i tábor Stovky.
CW vždy vybírá super hudbu, takže ani hudba není špatná (i když občas se mi zdá, že je tam hudby až moc).
K postavám: Clarke je sice fajn holka, ale moc jí nemusim (což je docela blbý, když je to hlavní postava, ha). Sice je chytrá a tak všechno, ale prostě mi nějak nesedla ta herečka. Finn má super vlasy. Nechápu, proč se pak tak divně ostříhal. :( Bellamy je debil. Nemám ho ráda. Ale zajímavě oživuje příběh. Olivie je po bratříčkovi a tak je mi taky dost nepříjemná, dělá si, co chce a tak. Raven je super. Fakt super. Umí to s technikou a je hezká a chytrá a všechno (možná jsem trochu zaujatá, protože je to moje oblíbená postava, ale… no a co).
Negativa mě moc nenapadají. Maximálně tak to, že se všichni dospělí na Arše chovají jak totální debilové. Možná Jaha se chová tak nějak normálně, ale jinak to prostě nejde. Každej si myslí, jak dělá dobře a přitom dělá úplný pitomosti… No comment. Dospělí to trochu nezvládli no.

Hodnocení: 9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama