Interstellar | Interstellar

22. prosince 2014 v 15:31 | Forceen

Český název: Interstellar
Originální název:Interstellar

Žánr: Sci-Fi / Dobrodružný / Mysteriózní
Země původu:USA, Velká Británie
Premiéra USA: 7. 11. 2014
Premiéra ČR: 6. 11. 2014

Režie: Christopher Nolan
Scénář:Jonathan Nolan, Christopher Nolan
Hudba: Hans Zimmer
Trvání: 169 min

Hodnocení na ČSFD: 87%
Hodnocení na IMDB:8,9/10

Obsah
Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov.


Obsazení
Matthew McConaughey
Cooper
Anne Hathaway
Brand
Michael Caine
Professor Brand
David Gyasi
Romilly
Jessica Chastain
Murph
Matt Damon
Dr. Mann

Moje hodnocení (obsahuje spoilery)
Teda, no. Wau. Jakože fakt WAU. Dokonce i dvojité vé. W. WAU. Šla jsem na to, jakože, jen kvůli tomu, že bylo kina za 70 kč a kámošky chtěly jít, navíc to vypadalo zajímavě, i když jsem vlastně vůbec nevěděla, co to má být, o čem to má být. Věděla jsem, že o tom, že lidé vyčerpali zdroje země a musí se přesunout na jinou planetu, ale tohle? Trochu mi to vyrazilo dech. Trochu jakože hodně. Nedivim se, že kvůli tomuhle počinu tiskli scénář na červenej papír, aby ho nikdo nemohl zkopírovat, protože pokud by mi někdo ukradl něco tak úžasnýho, tak bych se asi rozbrečela.
Takže, ke zhodnocení. Ten první odstavec byl jen takový celkový shrnutí, guty? To fakt nebylo všechno, i když pět ódy budu celou dobu. Skoro.
Začátek mě zas až tolik neuchvátil, vzhledem k tomu, že jsem furt pátrala po tom, co mě na tom filmu uchvátí, po něčem, co mě přesvědčí, že to nebude jen další vesmírná blbina. Začátek byl prostě jen začátek, který vás tak nějak připravoval na ten šok, který pak přijde se vším tím úžasnem. Až na to, že mě nepřipravil dostatečně. Fakt musim říct, že jsem místy zapomínala žvýkat popkorn, protože, duh, fakt síla.
Sice jsem ze začátku nechápala, jak mohli chudáka holčičku pojmenovat Murphy, ale když pak vysvětloval, proč ji tak pojmenovali, bylo to hezký. Ale i tak, fakt divný jméno. Zvlášť na holku. A té holce se očividně taky moc nelíbilo, až po tom vysvětlení byla spokojená. Kdyby vás to zajímalo, bylo to Murphyho zákonu: Co se může stát, to se taky stane. V češtině to zní trochu blbě, zvlášť když to je do češtiny většinou překládané jako: 'Co se může pokazit, to se pokazí.' Ale ty myšlenka byla hezká.
Jasně, ještě ten vlet do vesmíru nic, co byste tak nějak nečekali, až na ty gravitační anomálie, který jen tak náhodou uměly dvojkovou soustavu a shazovaly knížky a uměly morseovku a tak, jo. Ale v podstatě od první planety to bylo prostě... no, připadalo mi, že u první planety všichni zadrželi dech a nadechli se až po skončení filmu.
Mimochodem, ta první planeta byla úžasná. Úžasná ve zvráceným slova smyslu, ale nejsem sadista. Jen prostě mi na tom přišlo úžasný, že v podstatě ta ženská, co to tam před nimi měla prozkoumat, přiletěla pár minut před nima a smetla ji ta obří vlna. A zážitek z kina: Když tam umřel jeden z těch astronautů, kterej taky hrál Senecu Cranea v Hunger Games, začala jsem se smát, že Seneca Crane znovu umřel a vysloužila jsem si pár 'pšššt.'
Pak tam byl jeden kokot, kterýho jsem neměla ráda už od té chvíle, co se tam objevil. Vlastně od chvíle, kdy přiletěli na jeho planetu, vůbec se mi to nezdálo.
Co se mi líbilo, jakože to jsem zjistila až po filmu, ale že prý i měli najatého týpka, který jim říkal, co je fyzikálně možné a nemožné a že prý až na zmrzlé mraky by to mělo být v rámci fyzikálních domněnek.
Sice je to podle mě film hodně náročný na pochopení - v kině byla i chvíle, kdy ke mně byly nakloněny obě kámošky a já jim musela vysvětlovat, co se děje, protože pojem jako například horizont událostí šel mimo ně - ale i když něco málo nepoberete, je to boží.
Já sama se teda ještě furt pozastavuju nad pátým rozměrem, protože už 4D je na mě nějak moc, natož 5D. Ale pár věcí je tam hezky vysvětleno, například červí díra (jo, tam se mi hodně líbilo, jak bylo vysvětleno, proč je červí díra koule - koukněte na film a pochopíte!) a 5D docela taky.
Ale to, že by se uprostřed černé díry nacházely bytosti, které by ovládaly 5D, jakože čas, a dokázaly ho přetvořit i do 3D, to se mi furt nějak nezdá. Ale tohle jde fyzikálně mimo mě a myslím, že mimo všechny fyziky. Taky mi furt nedochází, jak se ten týpek, zatraceně, z tý černý díry dostal… ale film je film.
Konec mě tedy taky moc neoslnil, takovej moc pohádkovej na takovej superboží film, ale i tak bylo boží to jiný plynutí času a jak byl asi tak o půlku mladší než jeho dcera, když se vrátil. Možná i trochu heartbreaking. Spíš mi jen připadalo boží, že to tam fakt takle ukázali.
Každopádně, tohle si zaslouží Oscara stejně tolik jako Leonardo DiCaprio.

Hodnocení: 10/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama