Spáleniště Zkouška | Scorch Trials, The

23. prosince 2014 v 15:06 | Forceen
Autor: James Dashner
Český název: Spáleniště: Zkouška
Originální název: Scorch Trials, The
Knižní série: Labyrint (Maze Runner, The)
Předchází: Labyrint: Útěk
Následuje: Vražedná léčba (nejspíš neoficiální název)
Žánr: Sci-fi / Fantasy

Nakladatelství: YOLI
Počet stran: 344
Vazba: Vázaná
Vydání originálu: 3. 12. 2010
Vydání v ČR: 10.12. 2014

Hodnocení na Goodreads: 3,98/5

Anotace
Labyrint byl teprve začátek. Nalezením cesty z labyrintu to mělo skončit...
Už žádné hlavolamy. Žádné proměnné. A žádné běhání. Thomas byl přesvědčený, že když se jim podařilo uniknout, vrátí se on i Placeři ke svým dřívějším životům. Nikdo však ve skutečnosti netušil, do jakého života se vracejí. Země, sežehnutá slunečními erupcemi a spálená novým, krutým klimatem, se změnila v pustinu. Vláda se zhroutila - a s ní i pořádek. Rozpadajícími se městy teď bloudí "raplové", lidé pokrytí hnisavými ranami, které infekční nemoc nazývaná erupce dohání k vražednému šílenství. Hledají, kde by našli další oběť... a potravu. Pro Placery běhání zdaleka neskončilo. Namísto svobody zjišťují, že mají před sebou další zkoušku. Musejí překonat Spáleniště, nejvíc sežehnutou část planety, a do dvou týdnů dorazit do bezpečného útočiště. A organizace ZLOSIN se postarala o to, aby uzpůsobila proměnné a nastavila šance v jejich neprospěch. Thomase čeká zkouška ohněm - skutečně přechovává někde v hlavě tajemství svobody? Nebo bude věčně vydán ZLOSINu na milost?


Moje hodnocení (obsahuje spoilery)
Tuhle knížku jsem dostala k Vánocům od spolužaček (díky holky!) a ani jsem nevěděla, že vyšla. Kdybych to věděla, už bych jí měla. Vzhledem k tomu, že jsem ale počítala s tím, že kniha vyjde nejdřív na jaře 2015, jsem to vůbec nečekala, takže když na mě vykoukla tahle kniha, do dvou vteřin byla otevřená a četla jsem si. Ale jen pár řádků.
Líbí se mi, že k tomu znovu necpali filmový přebal, protože ten u Maze Runnera byl hroznej.
Připadalo mi, že se od prvního dílu v podstatě nic nezměnilo. Pořád víme totální hovno, stejně jako Thomas. O ZLOSINu toho víme taky minimálně, v podstatě víme jen to, že 'ZLOSIN je dobrý' a že to jsou kokoti. Pardon za to slovo, ale, fakt. Nechávají je umřít těmi nejhnusnějšími způsoby.
Zase to na vás autor hodí tak nějak nečekaně. V jedné chvíli společně s Thomasem ležíte v posteli a v další chvíli se můžete zbláznit, protože ze stropu visí mrtvoly a Teresa nikde.
Pak jste stejně naštvaní, že vás chtějí poslat na další zabijáckou misi přes spáleniště, pak jste úplně vyděšení, když vám nějaká hmota málem sežere hlavu... Prostě stejně zabijácké prostředí jako Labyrint.
A v podstatě jediní, koho mám fakt ráda, jsou pořád jen Newt s Minhem. Musim říct, že Thomas už není tak nesnesitelnej, i Teresa mi připadá víc v pohodě, i když vzhledem k její úloze Zrádce... no, možná mi oba dva přijdou příjemnější jen kvůli tomu, že jsem si zvykla na to, že jsou neustále nepříjemní. Nevím.
A i když jsem si myslela, že ty druhá skupina bude ještě víc rozhádaná, ještě víc mrtvá a ještě víc nesnestitelná, tak i když se tam moc nevyskytovala, vypadalo to, že to mají v hlavě v pořádku a že jsou všechny holky v pohodě.
Nemám ráda raply. Nemám ráda Brendu ani Jorgeho ani Arise. Jak říkám, všichni jsou pořád nesnesitelní.
Každopádně mi to připadalo akčnější, a nějakým způsobem lepší. Doporujučuji k četbě a už se těším na poslední díl!

Hodnocení knihy: 2 dny (20. - 21. 12. 2014)
Hodnocení knihy: 9/10
Hodnocení obálky: 9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Já | 11. ledna 2015 v 15:04 | Reagovat

Tak jo, tak jo :D Tuhle knížku jsem dočetla dneska a musíám říct, že s tebou souhlasím, nejmíň v jednom bodě: Nemám ráda Brendu. Jsem vážně, vážně zatvrzená romantička a když není v knize romantika, nečtu ji. Furt doufám že Thomas a Teresa budou spolu, a Brenda mi tam překáží. Chci říct- kdo má rád postavu, která překáží v ideálním páru? Něco jako Paris v Romeo a Julie. Doufám že Brendě užere hlavu ta divná hmota, nebo že ji hlavu usekne ta koule. Nebo, že je zrádce a ten tvrdohlavej Thomas si uvědomí, že Teresa není zrádkyně. A bla bla. Nejspíš už tě nudím :3 Tak zatím :) Máš skvělej blog

2 Forceen Forceen | 12. ledna 2015 v 14:55 | Reagovat

[1]: Přesně, Brenda je hrozná! Ne, že bych nečetla knížky bez romantiky, ale když už si nějaký pár oblíbím dohromady, tak mám chuť vraždit, když se autor snaží mi ten pár zase roztrhnout.
Sice jsou mi Tom i Teresa nepříjemní, ale dohromady je mám, jako pár ráda. Divný, hm, já vím. A Romea a Julii taky nemám ráda. :-D
Díky moc. :-)

3 Anonym Anonym | 27. ledna 2015 v 20:46 | Reagovat

Sice pozdě ale, na tuhle se těším dlouho a jak říkáš jedinný koho mám stále ráda je Newt a to nevím co mně v téhle knize čeká

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama