Inferno | Inferno

19. února 2015 v 13:55 | Forceen
Autor: Dan Brown
Český název: Inferno
Originální název: Inferno
Knižní série: Robert Langdon
Žánr: thriller

Nakladatelství: Argo
Počet stran: 424
Vazba: vázaná
Vydání originálu: 14. 5. 2013
Vydání v ČR: 18. 9. 2013

Hodnocení na Goodreads: 3.71/5

Anotace
Ve svých knihách Dan Brown mistrovsky mísí historii, umění, šifry a symboly. Nejinak tomu je i v jeho nejnovějším thrilleru, který se okamžitě po svém vydání stal světovým bestsellerem a prodejně předčil i předchozí autorovy tituly.
Harvardský symbolog Robert Langdon se tentokrát ocitá v samotném srdci Itálie, aby pomohl vyřešit záhadu, jež je pozoruhodně propojena s jedním z největších literárních děl všech dob - Dantovým Peklem. Při svém tajuplném poslání se Langdon musí střetnout s neznámým, hrůzu nahánějícím protivníkem; proplétá se přitom nejen labyrintem florentských, benátských či istanbulských uliček, tajnými chodbami, skrytými komnatami, ale také labyrintem narážek a kódů. Jediná vodítka mu v jeho pátrání nabízí jenom Dantova temná epická báseň - a čas přitom neúprosně pádí. Až uplyne, má dojít ke katastrofě, která navždy změní celý svět…


Moje hodnocení (obsahuje spoilery)
Bože to bylo super. Abych byla upřímná, tohle je moje první Brownovka, jakože knížka, jinak jsem viděla ty filmy a vždycky mě to dostalo, ale takhle knížka mě dostala fakt jakože hodně dost fakt hodně. Zajímalo by mě, jaký jsou ostatní Brownovky a určitě se k nim brzy dostanu… teda, až se nebudu muset učit.
Kniha mě dostala už na začátku, všechno pěkně navazovalo a hlavně celou dobu jste byli napjatí a vůbec jste netušili, co se sakra děje. Vůbec. Když jsem se pak v průběhu knihy postupně dozvídala, co se stalo, tak jsem vždycky skončila s otevřenou pusou, protože by mě to nenapadlo. Jsem koukala, kolik vrstev jste museli prokouknout, abyste měli celý příběh.
Langdon mě jako postava tolik nezaujal, naopak mě zaujala jeho společnice, Sienna. Měla zajímavý příběh, už ze začátku. Sice jsme toho o ní na začátku tolik nevěděli, ale být superchytré dítě není sranda, když máte IQ přes 200 (americká stupnice). Být takhle chytrá, tak mě to dostane dřív, než jí. Když jsem se ale dozvěděla celý příběh, čuměla jsem. Totálně.
Příběh byl zajímavý už jen tím, jak to autor dokáže jakoby zmagičnit nebo co, takové strašné mystery z toho udělá. Zároveň se mi líbil konec, kdy všichni zjistili, že to všechno bylo na nic, protože všechno se odehrálo už před týdnem, Zobrist je všechny jen vlastně tahal za nos, to se mi fakt líbilo. Poslední dobou jsem na konce úchylná, protože se mi konce knížek nějak nelíbí, ale tenhle byl dobrý, vážně jo.
Rozhodně doporučuju přečíst, je to vážně bomba, úplně vás těší, že jste si přečetli něco tak krásného. Tedy, mě to těší určitě.

Hodnocení knihy: 10/10
Hodnocení obálky: 10/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama