Musketeers, The | Tři Mušketýři

27. února 2015 v 21:00 | Forceen
Český název: Tři Mušketýři
Originální název: Musketeers, The

Žánr: drama / historický
Země původu: Velká Británie
Roky vysílání: 2014 - současnost
První vysílání:19. 1. 2014 (VB)

Počet sérií: 2
Počet dílů v jedné sérii: 10

Tvůrce: Adrian Hodges
Domovská stanice: BBC One
Délka epizody: 60 min
Předloha: kniha Tři Mušketýři od Alexandra Dumase st.

Hodnocení na ČSFD: 73%
Hodnocení na IMDB: 7,8/10
Hodnocení na serialzone: 82,7%

Obsah
Seriál zasazený do ulic Paříže 17. století je současným pohledem na klasický příběh o skupině speciálně trénovaných vojáků a bodyguardů majících za úkol chránit krále a vlast. Mladý šermíř d'Artagnan je se svým otcem Alexandrem na cestě do Paříže, když jsou přepadeni v hospodě. Alexandre je zabit mužem, který se vydává za Athose z Mušketýrů. D'Artagnan se v honbě za pomstou vydá do Paříže Athose vyhledat a vyzvat ho na souboj. Mezitím jsou Athos, Porthos a Aramis pověřeni Trevillem, aby vystopovali ztracený kontingent Mušketýrů. Na jejich návratu je Athos konfrontován d'Artagnanem, ještě předtím, než je uvězněn za vraždu. Král nařídí Athosovu popravu. Porthos a Aramis požádají d'Artagnana o pomoc při pátrání po opravdovém vrahovi - a d'Artagnan dostane za úkol získat zpět dopisy, které královskému kurýrovi ukradl člen rudé stráže vydávající se za Athose...


Obsazení
Luke Pasqualino
D'Artagnan
Tom Burke
Athos
Santiago Cabrera
Aramis
Howard Charles
Porthos
Hugo Speer
Kapitán Treville
Tamla Kari
Constance Bonacieux
Ryan Gage
Král Ludvík XIII
Alexandra Dowling
královna Anne
Maimie McCoy
Milady de Winter
Peter Capaldi
Kardinál Richelieu
Marc Warren
Rochefort

Moje hodnocení
Jestli jste si přečetli obsah seriálu, co jsem sem dala, tak zjistíte synopsi prvního dílu první série. Já jsem čekala d'Artagnanovo příchod do Paříže, že chce být mušketýrem a náhodou se mu tam povede proti sobě poštvat všechny tři, se kterými se poté potkáváme pravidelně. Upřímně, na tu scénu jsem se těšila, jak malá, protože je to božský, jak si to s nima tak domlouvá a oni si pak přijdou najednou a tak. Nakonec to bylo stejně tak dobré, i když jinak. Jak si to tam nakráčel… ach jo.
Musim říct, že na ten seriál jsem se chtěla kouknout už delší dobu, ale nebyl čas. Ale jak jsem byla tři týdny doma (nemoc a prázdniny, ha), tak jsem si řekla, že přeruším na chvíli The Walking Dead a podívám se na tohle… a ještě, že jsem to udělala, protože je to božský. Úplný začátek, když teda d'Artiemu (jak mu říká moje kámoška) zabijou tatíčka, je jen takový úvod a pak mě uhranulo super intro s krásnou muzikou. Krásnou, doopravdy. Naprosto super muzika, úplně ááá. Muzika je totiž nedílnou součástí toho, na co se díváte, ať už si to uvědomujete, nebo ne. A když má film nebo seriál příjemnou muziku, tak mě to prostě potěší, i když jsem totální hudební anitalent, neumim na nic hrát, zpívat a nepoznám ani jednu notu (a jako správnej člověk, co netuší, poznám houslový klíč!). No a pak následovala úvodní scéna s Athosem, která mě dostala. Athos s kocovinou, jak potopí hlavu do toho vědra… ach jo. Následovalo představení Porthose, které mě dostalo stejnou mírou, protože to bylo vtipný a pitomý a boží. No a představení Aramise - ach jo, nenene, ach jo, taky super. V tu chvíli už jsem byla přilepená na obrazovce a chtěla jsem vědět všechno hned. Každého totiž to představení tolik vystihuje! Athose jako trochu mrzutého/skoro se neusmívajícího/sarkastického opilce, který se opíjí z nešťastné lásky, Porthose jako siláka, který se tak trochu tou silou vytahuje a který má velký smysl pro humor a Aramise jako svůdníka a okouzlujícího pitomce (jakože on je chytrej, ale prostě jako kdyby z něj dělali pitomečka, rozumíte?).
Další postavy jsou Constance, která je super. Statečná, i když nevím, kde to vzala (vážně, prostě mi připadá trochu moc statečná… nebo statečná divným způsobem). Milá a zamilovaná do d'Artagnana, že ano. Pak tu je sviňská Milady, která je podle mě ztvárněná super herečkou. Píšou, že má být super mega krásná a mně přijde prostě jen takovým zvláštním, možná temným způsobem hezká/přitažlivá, ale to je jedno. Myslím, že Milady je super udělaná postava. Královna Anna jsem nejdřív myslela, že bude vynechána z děje, a ono ne. Taky jsem čekala, že to prostě bude blbka na trůně a ono taky ne. Ha, jsem byla překvapena královnou, doopravdy. Každopádně král Ludvík mě vždycky totálně dodělá. Ten herecký výkon je naprosto úžasný, prostě… ty jeho blbý vtípky a pak ty úsměvy na ně, prostě… ne. Nejde se nesmát.
Kardinál Richelieu mi jako záporák nepřišel moc záporácký, to teprve až s příchodem Rocheforta se hlavní záporák zdá být záporákem.
Co dalšího, ujíždím tady na kostýmech. Ale jen na pánských. Šaty dam se mi většinou zas až tolik nelíbí, i když královna má většinou docela hezké obyčejné šaty, ale zbytek dámských šatů se mi zas až tolik nelíbí. Ale hodně se mi líbí pánské kostýmy. Každý z mušketýrů plus d'Artagnan mají něco, co nosí pořád. Ke každému to prostě sedí a navíc je to všechno kůže a je to úplně potěšení pro oči. A strašně se mi líbí Athosův nárameník, nebo jak se tomu říká, prostě takový ten chránič, který má na rameni (vzhledem k tomu, že je na rameni, přepokládám, že je to tedy nárameník od toho, že se dává na rameno, aneb hashtag clever). Jo, kostýmy a hudba jsou naprosto super.
Každá epizoda je o něčem jiném, jak jinak, ale hlavní je zbavit se záporáka, popřípadě ho zbavit moci nebo tak. V první sérii jde o kardinála a jeho služebnici Milady, v druhé sérii je to Rochefort, který zaujme kardinálovo pozici na králově dvoře. Každopádně všechny epizody jsou provázané, jak jinak.
Osobně se mi hodně líbila poslední epizoda první série, protože jste se na začátku zasekli jakože 'COŽE?!' a pak jste taky občas tápali, co to zas zkouší. První epizoda sruhé série byla taky dobrá, zvlášť ten začátek, když jsem jen tak seděla a 'WTF co, jak kardinál je mrtvej, vždyť jsme nic neviděli, nemoh jen tak umřít, to se v seriálech nedělá OMG.' Pak jsem se hodně těšila na pátou epizodu druhé série, protože je o Athosovi (a Athos je miláček) a byla to dobrá epizoda, kde se mi dostalo hodně záběrů na Athose jen s košilí (jasně, bez košile by to bylo lepší, ale na to si budu muset počkat no). A zatím poslední epizoda, šestá z druhé série byla úplně dech vyrážející. Fakt dobrá. Fakticky hodně, líbila se mi. Ale samozřejmě, všechny epizody byly něčím super. Například v epizodě Knight takes Queen královnino vaření, to prostě bylo super roztomilé, jak jí nikdo neřekl, že to totálně spálila a prostě to všichni poslušně jedli a pak to cizoložství, které jsem nečekala (a pak jejich syn, duh!).
Kamarádky potvrdí, že je to má nová závislost, začátek úplně první epizody od intra až odvedení Athose rudou gardou jsem viděla snad minimálně desetkrát a hodlám se na to ještě párkrát kouknout, dokud to nebudu umět nazpaměť (protože jsem divná and little bit obsessed).
Takže nájezd na uložto dámy a pánové a padejte pirátsky stahovat!

Hodnocení: 10/10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Very Obsessed Weirdo Very Obsessed Weirdo | 8. března 2015 v 18:15 | Reagovat

Musím naprosto souhlasit, jsem jedna z těch, kdo se absolutně zamilovali do tohohle seriálu a my víme proč ;-) Naprosto potvrzuji, že autorka článku je posedlá stejně jako já a někdy se to opravdu nedá ovládat :-D

2 Kačka Kačka | 22. března 2015 v 17:44 | Reagovat

já fakt miluju Athose :-P je taaak krásnej :-D

3 Very Obsessed Weirdo Very Obsessed Weirdo | 22. března 2015 v 17:48 | Reagovat

Osobně tedy upřednostňuji d'Artagnana, ale Athos taky není k zahození ;-)

4 Forceen Forceen | 22. března 2015 v 17:50 | Reagovat

Nene, nikdo mi Athose krást nebude. Athos je můj a ničí jinej. Máte tam další tři, ty si nechte.

5 Very Obsessed Weirdo Very Obsessed Weirdo | 22. března 2015 v 17:52 | Reagovat

Já ti ho neberu ??? Můj je d'Artagnan ;-)

6 Forceen Forceen | 22. března 2015 v 17:55 | Reagovat

Tak nějaká Kačka. MŮJ. Je můj.
Duh, je úplně jedno, co prováděl s Milady v poslední epizodě, furt je můj. Milady ať se jde bodnout. :-D

7 Kačka Kačka | 22. března 2015 v 17:58 | Reagovat

snad můžu mít taky nějakej svuj názor :-x

8 Forceen Forceen | 22. března 2015 v 18:00 | Reagovat

[7]: Můžeš. Klidně říkej dál, že je krásnej. :-D Je supr čupr a tak.
Jen upozorňuju, že je můj. :-D

9 Very Obsessed Weirdo Very Obsessed Weirdo | 22. března 2015 v 18:00 | Reagovat

S autorkou tohohle blogu není radno si zahrávat :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama