Pompeii | Pompeje

12. února 2015 v 16:42 | Forceen
Český název: Pompeje
Originální název: Pompeii

Žánr: Akční / Dobrodružný / Drama / Romantický
Země původu: Kanada
Premiéra Kanada: 20. 3. 2014
Premiéra ČR: 20. 3. 2014

Režie: Paul W. S. Anderson
Scénář: Janet Scott Batchler, Lee Batchler, Michael Robert Johnson
Hudba: Clinton Shorter
Trvání: 102 min

Předloha: katastrofa v Pompejích (nečekaně)

Hodnocení na ČSFD: 54%
Hodnocení na IMDB: 5,6/10

Obsah
Hlavní hrdina Milo, otrok, který se stal gladiátorem, čeká na svůj poslední boj, aby zničil své soupeře a dostal se na svobodu. S výhledem na svobodný život se zamiluje do dcery bohatého obchodníka, která však má být proti své vůli provdána za zkorumpovaného a zhýralého senátora (Kiefer Sutherland). Jejich opravdový problém se ale připravuje v hlubinách Země. V osudových hodinách po erupci Vesuvu, ve chvílích totálního chaosu a děsivé zkázy se musí Milo probojovat ven z gladiátorské arény, a podstoupit boj s časem, aby svou Cassii z rozpáleného pekla zachránil.


Obsazení
Kit Harington
Milo
Emily Browning
Cassia
Adewale Akinnuoye-Agbaje
Atticus
Jessica Lucas
Ariadne
Kiefer Sutherland
Senátor Corvus

Moje hodnocení (obsahuje spoilery)
Na to, jak na to všichni nadávali jako na blbost, mě to překvapilo, a to vcelku příjemně, musím říct. Jsem si říkala, že když tam hraje Jon Snow, tak se na to kouknu, i když ta škaredá holka mi to rozhodnutí furt vetovala… Sice není tak škaredá, ale v některých záběrech bych tam prostě radši viděla Megan Fox, jen abych tam neviděla jí. A Megan Fox v tomhle filmu? Ne, nikdy, díky, ale prostě některé ty záběry prostě by byly lepší s krásnou Megan Fox než se zvláštně hezkou Emily.
Očekávala jsem blbost, stoprocentní blbost na entou, tak jsem si říkala, že by to mohlo být odpočinkový. Ha! Tak určitě. Odpočinkový prej, co jsem čekala, když to jsou Pompeje, duh? Jsem blbá. Bylo to dostatečně napínavý a tak, romanci vám sice přímo házejí do ksichtu, kdybyste jí náhodou neviděli, že ano, co kdybyste byli slepí, že. Ale jinak Kit má hezký svaly (jo, má. Nedohaduju se, prostě má.), Emily docela překvapila v hereckém výkonu, to musím uznat. Milo (jakože Kit jakože Jon Snow) mi teda připadal trochu moc přeJonSnowovanej, jako kdyby chtěli v tom filmu vidět chudáka Sněha, jak utíká před lávou.
Co mě ale dostalo, byl ten konec. Jasně, jsou to Pompeje, všichni umřou, ale musí ten gladiátor umřít takhle? A MIMOCHODEM, KDYŽ UŽ NÁM TEN ROMÁNEK TAK HÁZÍTE DO KSICHTU, MUSÍTE JE NECHAT OBA DVA SHOŘET?! Ne, fakt, oni vám je celou dobu cpou a pak je doopravdy nechají uhořet a spálit a zalít lávou? No co to je? V tu chvíli jsem pochopila, proč mi ten pár tak cpali, to abych byla překvapená, že umřou.
Protože já fakt byla přesvědčená, že utečou! Jasně, Pompeje and stuff, ale… oni jeli na tom koni… a prostě… co to mělo sakra bejt? Prostě najednou slezou "Ten kůň nás neunese oba!" "Jeď sám!" "Ne, ty jeď!" "Tak víš co, budeme se líbat a stát tu v objetí, až nás zavalí láva a sopečný prach, to je super plán, ne?" TAK URČITĚ, YOU KNOW NOTHING JON SNOW!
Ne, fakt, to je spravedlivost tohle jo?
Když sem říkala pak ve třídě, že jsem to viděla a byla jsem překvapená, že všichni umřeli, tak se na mě všichni blbě koukli a řekli: "Cos čekala?" a odešli. Co jsem čekala? Co jsem asi tak mohla kurva čekat? Třeba to, že sakra přežijou, když mají blbýho koně? Nebo že je to usmaží na útěku? Rozhodně ne takovejhle konec kurňa!
Ale jinak hezký, uhm. Nic náročnýho, příjemný na pohled, spousta svalů (aneb příjemný na pohled)… a tak.

Hodnocení: 7/10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Marisa Marisa | 12. února 2015 v 17:50 | Reagovat

:-D píšeš najlepšie filmové recenzie!

2 Marisa Marisa | 12. února 2015 v 17:52 | Reagovat

nemôžem sa dočkať, kedy si ten film kuknem :-D spojenie Sněha a lávy= to bude žhavý :-D

3 Forceen Forceen | 12. února 2015 v 17:57 | Reagovat

[1]: Díky. :D bylo to hodně žhavý. Převážně díky tý lávě, protože láva nakonec vyhrála nad svalama. :( :D

4 Marisa Marisa | 12. února 2015 v 18:07 | Reagovat

:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama