How To Get Away With Murder | Vražedná práva

14. března 2015 v 19:36 | Forceen
Český název: Vražedná práva
Originální název: How To Get Away With Murder

Žánr: drama / krimi
Země původu: USA
Roky vysílání: 2014 - současnost
První vysílání: 2014 (USA)

Počet sérií: 1
Počet dílů v jedné sérii: 15

Tvůrce: Peter Nowalk
Domovská stanice: ABC
Délka epizody: 42 minut

Hodnocení na ČSFD: 83%
Hodnocení na IMDB: 8,3/10
Hodnocení na serialzone: 83,7%

Obsah
Annalise Keatingová je profesorkou práva na Middleton University ve Philadelphii. To by nebylo až tak zajímavé, kdyby nebyla tak netypická, co se týče jejího stylu výuky. Narozdíl od svých kolegů totiž neučí polemizovat o právu na teoretické úrovni, ale praktikovat ho na skutečných případech v praxi. Každý rok si navíc zvolí čtyři slibné studenty, kteří budou pracovat v její právní firmě, kde dělá obhájkyni.
Letos se štěstí usměje na Connora Walshe, Michaelu Prattovou, Ashera Millstona a Laurel Castillovou. K nim profesorka Keatingová přidá ještě Wesleyho Gibbinse, který ji přistihl s jejím přítelem. Tito studenti se s každým případem mohou přetrhnout, aby měli největší podíl na vyřešení případu, ale zároveň si kladou otázku, jak daleko jsou ochotní zajít. O pár měsíců později stojí slibní studenti v lese nad mrtvým tělem. Všichni se nějak zapletli do vraždy…


Obsazení
Viola Davis
Annalise Keating
Billy Brown
Nate Lahey
Alfred Enoch
Wes Gibbins
Jack Falahee
Connor Walsh
Katie Findlay
Rebecca Sutter
Aja Naomi King
Michaela Pratt
Matt McGorry
Asher Millstone
Karla Souza
Laurel Castillo
Charlie Weber
Frank Delfino
Liza Weil
Bonnie Winterbottom

Moje hodnocení
Od první chvíle mě seriál dostal. Naprosto vážně. Jen jsem seděla a těšila se na další díl. A říká se, že je to jedna z nejlepších novinek a já se nedivím. Je to naprosto povedený seriál… ať už propracovaností střihu (jo, všechno se prostě dozvíte… no… nikdy?)
Do mid-season finále jsem seriál šíleně žrala, ale po krátké odmlce, když se seriál vrátil, tak už jsem na něj neměla takovou chuť, i když nevím, čím to bylo, možná přetížením, možná jsem jen neměla náladu, takže ho ještě nemám dokoukaný, ale i tak ho doporujčuju.
Když jsem viděla první díl, nejenže mě bavil, ale hlavně jsem se strašně bavila nad představou, že Dean Thomas, po tom, co dostudoval Bradavice, šel studovat práva a zapletl se do vraždy. Prostě stejnej herec a já se mohla zbláznit, duh, jsem fakt divná.
A co mě bavilo a štvalo nejvíc, bylo to, že vždy na začátku dílu a pak v průběhu vám ukazovali záblesky, co se děje při té vraždě a při tom, jak se to snaží zakrýt, ale pak tam byl prostě případ řešený v minulosti a pak vám zase ukázali nějaký tajemný útržek vraždy/ukrývání těla a tak a vy jste prostě netušili! A když to konečně došlo k tomu, že víte, co a jak se stalo, tak si říkáte, že všechno víte, ale oni vás zase začnou mystifikovat a zase si připadáte, že víte totální ň!
Co se ale týká hereckých výkonů, jsem spokojená, hodně. Nikdo mi nepřipadá, že by neuměl hrát anebo že by si svou postavou nebyl jistý. Nejvíce mě samozřejmě těší svým výkonem Viola Davis (na plakátu). Nejvíc mě dostala její scéna, kdy se odličuje, stahuje si paruku a je celá mimo. Za prvé to byla geniální scéna, za druhé geniálně zahraná, za třetí… chci být tak dobrá herečka jako ona, když jí tak vidim! Neshazuju nikoho jiného s jeho výkonem, ale tohle má prostě navrch.
Všechny postavy mi připadají dobře udělané, každá je nějaká, má nějaké sny, nějaké noční můry, problémy a tak dále. Samozřejmě je tam pak ta popletenost s vraždou - sakra, další super scény, když se díváte, jak se s tím každý vypořádává po svém. Laurel m teda trochu dostává svým klidem i v takové situaci, stejně jako Wes. Ale jak se složí Michaela a jak jebne Connorovi, sakra, to je tak božský. Když si zařizují alibi… Ach jo, výborný seriál. Naprosto super.
Těším se, jak nakonec všechno dopadne, ale vzhledem k tomu, že mi připadá, že seriál trochu ztratil na kvalitě, nemá desítku, kterou bych jinak dala hned na začátku.

Hodnocení: 8/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama