Krvavé chodby | Tunnels of Blood

22. března 2015 v 17:52 | Forceen
Český název: Krvavé chodby
Originální název: Tunnels of Blood
Autor: Darren Shan

Knižní série: Příběhy Darrena Shana (Cirque Du Freak)
Předchází: Upírův pomocník
Následuje: Upíří Hora
Díl: 3
Žánr: horor

Nakladatelství: albatros
Počet stran: 176
Vazba: vázaná s laminovaným potahem
Vydání originálu: 2000
Vydánív ČR: 2007

Hodnocení na Goodreads: 4,13/5

Anotace
Darren se nechce podvolit pravidlům upířího světa, i když kontakty s obyčejnými lidmi obvykle končí tragicky. Spolu se svým učitelem panem Hroozleym a hadím chlapce Evrou se ocitají v neznámém městě a prožívají další dramatické události a ohromující odhalení.


Moje hodnocení (obsahuje spoilery)
Další krásná ukázka, jak Darren Shan umí výborně psát. Vůbec nevím, proč se tenhle krásný kousek ještě nedočkal svého filmového zpracování. Teda, já vím, že jedno je, ale to je prostě… no, vzhledem ke knížkám na nic. Stejně jako Eragon nebo Percy Jackson. Všichni, kdo to četli a viděli film, jistě potvrdí.
Dostala mě už první knížka, ale tahle je z první trilogie asi nejzajímavější. Nevím čím a proč, ale možná je to tím, že je prostě lidský. Chová se lidsky. Ale stejně je vidět, že to, že je z půlky upír, se na něm citelně podepsalo. A i když Darren sám pořád vnímá své upírství ještě pořád celkem jako špatnou věc, mě to nutilo uvažovat: co je na tom, být upírem, tak špatného? Jistě, pijí lidskou krev, ale dělají to kvůli přežití a lidi nezabíjí. To dělají vampýři, ale ti to taky dělají kvůli jídlu a ne kvůli potěšení ze zabíjení lidí, i když nás lidi zrovna v lásce nemají. Podle mě je tu krásně popsáno, jak je upírská a vampýrská komunita čestná a hrdá a ne jako lidé. Když to vnímáte správně, najdete tam to morální poučení, že lidé se ve skutečnosti chovají hrozně.
Jedna z mých nejneoblíbenějších postav v celé dvanáctidílné sérii je Debbie. Nevím proč mi tak vadí, protože většinou tyhle chytré, milé a hodné postavy mám ráda. Každopádně její povaha mi nějak nesedla a nemám jí vůbec ráda.
Výborný je ale Evra. Evra je úžasná postava. Larten je taky úžasná postava. Darren je Darren. Jeho myšlenkové pochody mě často udivují, občas mi přijde jeho postava troch nedomyšlená. Je to průměrný kluk, průměrně chytrý, ale přesto ho vždycky napadne něco šíleně chytrého a to prostě k té postavě nesedí. Jako ten plán, jak zachránit Evru.

Hodnocení knihy: 8/10
Hodnocení obálky: 10/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama