Elita | Elite, The

16. září 2015 v 11:57 | Forceen
Český název: Elita
Originální název: Elite, The
Autor: Kierra Cass

Knižní série: Selekce (Selection, The)
Předchází: Selekce (Selection, The)
Následuje: První (First)
Díl: 2.
Žánr: romantický /dystopie / YA

Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 218
Vazba: vázaná s přebalem
Vydání originálu: 2013
Vydání v ČR: 2015

Hodnocení na Goodreads: 4,01/5
Hodnocení na Databazeknih: 86/100%
Hodnocení na ČBDB: 81/100%

Anotace
Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey.
America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí.
Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec.


Moje hodnocení (obsahuje spoilery)
I obálka číslo dvě je skvělá. Z celé trilogie je teda asi nejškaredější, ale to jí nic neubírá na kráse. Ale i tak… jak některé knihy můžou mít tak hezké obálky a některé zase tak hnusné? To je ale jedno, o tom si budu stěžovat jindy a jinde. Takže, teď ke knize.
Už je to dýl, co jsem ji četla, ale tak pokusím se rozpomenout na všechno.
Ale co sakra bylo to bičování?! Sakra?! Ale… wow, tleskám autorce. Myslím, že něco takového nikdo nečekal. Ani já ne. Teda, já jsem věděla, že Marlee má s tím chlápkem něco, ale že to dojde až sem? Jo, to jsem nečekala. Hodně krutý. Vypadalo to jako nevinná knížka o holce, která neví, koho miluje a najednou je z toho Hunger Games? No jo no. Stává se. Tím si mě autorka získala. Tím, že ukázala, že ten jakoby nevinný svět není tak nevinný. Stejně tak to pak ukázala v denících Gregoryho Illey, což byl další super bod. Ukázala, že zakladatel Illey nebyl tak skvostný a úžasný, jak se říká. Byl to debil a kretén. Je krásné vidět tyhlety státní intriky a úskoky a tak. Jojojo. To fe mi fíbí. Hofněěě. Skofo jak fofola fe mi to fíbí.
Další zvrat - proč sakra rebelové hledají knížky? Jakože co tam hledají? Teda, tak nějak předpokládám, že to budou deníky G. Illey, ale co přesně chtějí? Že jejich stát byl dřív takový a makový, nebo že nebyl založen tak úplně krásně a na růžích, jak se říká dětem? Ach joooo, ať už vyjde další díl, chci to vědět! Pfofím! Ale jakože vážně, to mě na to zajímá asi nejvíc, víc jak Maxon a Aspen. Teda, já bych si jednoznačně vybrala Maxona, protože prostě Maxon. Aspen si furt myslí, jak na něj počká a jak on na ní počká a přitom prostě dělá divný věci. A je jedno, jak moc jednou za čas udělá něco správného. Prostě ne. Maxon dělá to, co musí, Aspen dělá něco, co nechápu, takový divný věci. Takže prostě team Maxon. Navíc, Americo, všichni víme, s kým nakonec skončíš, tak proč to protahovat? Prostě si řekni o Maxona a čau. Nezájem o tvoje bolavý srdíčko. Rebelové jsou zajímavější.
Hm, to je asi tak všechno, co mi přišlo zajímavé. Co mi přišlo nezajímavé… já nevím. Spíš otravné, a to byly scény s Aspenem, protože prostě ho nemám ráda, nemůžu si pomoct. No jo no, stane se. Stejně ho nemusím mít ráda, protože America bude s Maxonem, protože jinak by nebyla celá ta knížka napsaná, že jo (tyjo, to mám dneska ale náladu… hm).
Toť vše.

Hodnocení knihy: 7/10
Hodnocení obálky: 10/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama