Mé sladké šestnácté století | My Super Sweet Sixtenth Century

13. září 2015 v 17:11 | Forceen
Český název: Mé sladké šestnácté století
Originální název: My Super Sweet Sixtenth Century
Autor: Rachel Harris

Knižní série: Mé sladké šestnácté století (My Super Sweet Sixtenth Century)
Následuje: Příběh dvou staletí
Díl:1
Žánr: fantasy / romantický

Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 256
Vazba: vázaná
Vydání originálu: 2012
Vydání v ČR: 2013

Hodnocení na Goodreads: 3,78/5
Hodnocení na Databazeknih: 84/100%
Hodnocení na ČBDB: 84/100%

Anotace
Cat Crawfordová má za pár dní oslavit své sladké šestnácté narozeniny. Ovšem to poslední, co si Cat přeje, je extravagantní narozeninová party organizovaná její temperamentní nevlastní matkou. Alespoň malou útěchou jí je plánovaný rodinný výlet do magické Florencie. A když ji při prohlídce tohoto úžasného města zavede zvědavost do cikánského stanu, ocitne se přímo… v renesanční Florencii. Na tomto výletu do šestnáctého století, vyzbrojena pouze batohem plným věcí z budoucnosti, se Cat setká se svými předky. A nejen s nimi, vždyť v této době je Florencie plná známých umělců, kteří právě tvoří svá vrcholná díla. A samozřejmě není nouze ani o pohledné renesanční ctitele… Avšak podaří se Cat najít cestu zpět do moderní doby, nebo se její italské dobrodružství promění v italské navždy?


Moje hodnocení (obsahuje spoilery)
Proč jsem po téhle knize sáhla? Protože mě vždycky zajímalo, jak autoři pojímají cestování v čase, jak si myslí, že to ovlivní přítomnost (nebo budoucnost, jak to berete) a tak. Takové filozofování. Jestli by vám třeba v pravěku fungovala mp3 nebo jestli by se na vás vybodla anebo, jestli by se vypařila, protože tam prostě nepatří… A tohle mě docela potěšilo. Mobil jí fungoval, ale vypínala ho, aby ho nevybíjela a tak.
Druhá věc, proč jsem po to sáhla, protože mě zajímalo, jaká kniha bude. Je od CooBoo a ty špatné knihy nemají a navíc jsem chtěla něco odpočinkového. Ani jsem nevěděla, jestli mě to bude bavit, ale vzala jsem si to na dovolenou a pak jsem to přečetla tak za dva dny.
Dlooouho jsem nečetla odpočinkovou knihu… Jsem zvyklá na zabíjení a umírání a krev a střeva a tohle bylo… jak pohádka, protože tam nic z toho nebylo a nejhorší, co se mohlo stát, bylo, že půjdete na svou vlastní narozeninovou party. (Jakože vážně, to byl její nejhorší problém. Kdyby můj nejhorší problém byl jít na svou vlastní narozeninovou party, tak… jo, to bych brala.
CO se mi na tom líbilo… hm, ta odpočinkovost. Jakože vážně. Nic namáhavého. Co dalšího se mi líbilo, bylo pojetí cestování v čase. Co se mi na tom líbí míň, jsou kouzla a předurčení a tak. Já nevím, to prostě moc nemusím, pokud to není hodně dobře zpracované.
Každopádně ze stránek jste téměř mohli dýchat italskou atmosféru a tak, to jo, to musím přiznat. Love story jak vystřižená, ale i tak něčím zajímavá, taková obyčejně neobyčejná, což se mi na tom líbilo.
Jinak hlavní hrdinka byla divná, připadala mi vážně lehce… já nevím, jako kdyby nerealistická. Asi. Ale jinak byla fajn, problémy s mamkou, tatíkem a skoro mamčou, to bylo z telenovely...
A rodokmen má očividně zajímavější než Habsburkové (ale to jsou spoilery).
Takže celkově docela dobré, jen by to chtělo přidat něco zajímavějšího k ohranému love story, než je cestování časem, už je to takové odrbané to cestování časem, zjišťování rodinných kořenů díky cestování v čase a tak.
Kniha ale rozhodně neurazí a jako kniha, kterou čtete třeba po Atlasu mraků, se naprosto hodí.

Hodnocení knihy: 6/10
Hodnocení obálky: 2/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama