Recenze

BZRK | BZRK

25. září 2015 v 18:32 | Forceen
Český název: BZRK
Originální název: BZRK
Autor: Michael Grant

Knižní série: BZRK (BZRK)
Následuje: BZRK Reloaded
Díl: 1
Žánr:Detektivní / Sci-fi

Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 336
Vazba: vázaná s přebalem
Vydání originálu: 2011
Vydání v ČR: 2013

Hodnocení na Goodreads: 3,71/5
Hodnocení na Databazeknih: 77/100%
Hodnocení na ČBDB: 64/100%

Anotace
Nano. Svět uvnitř lidského těla, svět v mase, svět mezi nervovými zakončeními. A v něm se odehrává bitva mezi těmi, kdo chtějí ovládnout lidskou mysl, a těmi, kdo jim v tom chtějí zabránit.
Mezi nimi jsou i Noah a Sadie, jejichž blízké zničil boj o moc, který vedou bratři Armstrongovi, podivná Dvojčata, která touží ovládnout svět a vytvořit utopickou společnost bez konfliktů a válek, bez hladu a strádání. Jenže jak vést válku v nanosvětě, kde stačí šikovně předrátovat pár nervových spojení a z člověka je rázem jen loutka? Strhující thriller, který balancuje na tenké hranici mezi realitou a šílenstvím.

Inside Out | V Hlavě

21. září 2015 v 16:32 | Forceen
Český název: V Hlavě
Originální název: Inside Out

Žánr: animovaný / dobrodružný
Země původu: USA
Premiéra USA: 19. 06. 2015
Premiéra ČR: 23. 07. 2015

Režie: Pete Docter, Ronaldo Del Carmen
Scénář: Pete Docter, Ronaldo Del Carmen, Meg LeFauve, Josh Cooley
Hudba: Michael Giacchino
Trvání: 102 min

Hodnocení na ČSFD: 85%
Hodnocení na IMDB: 8,5/10

Obsah
Období dospívání může být velice komplikované, a Riley, která je vytržena ze svého starého života na americkém Středozápadu poté, co se její otec musí kvůli novému zaměstnání přestěhovat do San Francisca, není žádnou výjimkou. Stejně jako my všichni, i Riley je ovládána svými emocemi - Radostí, Strachem, Hněvem, Znechucením a Smutkem. Emoce žijí v Řídícím centru, centrále uvnitř Rileyiny mysli, odkud jí pomáhají vypořádat se s nástrahami všedních dní. Jak se Riley se svými emocemi společně pokoušejí vyrovnat s problémy nových začátků v San Franciscu, propuká v Řídícím centru zmatek. Ačkoliv se Radost, Rileyina hlavní a nejdůležitější emoce, pokouší zachovat všem pozitivní myšlení, objevují se mezi jednotlivými emocemi neshody v tom, jak se co nejlépe vypořádat s novým městem, domovem a školou.

Recenze, rozcestník

14. srpna 2014 v 20:49 | Forceen 
 

Reklama